A miniszterelnök javaslatára immár a harmadik államtitkárt menesztik az agrártárcától. Ezúttal Farkas Sándornak kell távoznia, és hivatalos indoklás, magyarázat most sincs.
Az Agrárminisztériumból 2025-ben már két államtitkárt és egy helyettes államtitkárt menesztettek: Feldman Zsoltot, Juhász Anikót és most Farkas Sándort. A háttérben többnyire a kormányzati elégedetlenség és politikai döntések állnak, de konkrét, hivatalos indoklásokat nem közöltek. Mint ismert, Feldman Zsolt 2025 márciusában távozott, miután – nem hivatalos információk szerint – a kormányban úgy látták, a vidékfejlesztési támogatások kifizetései túl lassan haladnak, ami az országgyűlési választások előtti időszakban elfogadhatatlan volt. Igaz, közben ezzel ellentétes hírek is megjelentek éppen a kifizetések felgyorsításáról. A miniszterelnök javaslatára történt a felmentése, indoklás nélkül, de a háttérben a kifizetések tempója és a politikai nyomás állt.
Juhász Anikó helyettes államtitkárt 2025 májusában Nagy István agrárminiszter javaslatára menesztették azonnali hatállyal. Hivatalosan az ő esetében sem közöltek indoklást. A döntés váratlanul érte a szakmai közvéleményt, tekintettel Juhász hosszú és elismert szakmai pályafutására.

Farkas Sándor parlamenti államtitkárt a Magyar Közlöny szerint 2025. május 31-i hatállyal mentették fel tisztségéből. Ő 1998 óta országgyűlési képviselő, és több évtizedes agrárszakmai tapasztalattal rendelkezik. Felmentésének hátteréről sem közöltek részleteket, de a menesztések sorába illeszkedik. Farkas Sándor 1990 óta a Csongrád Megyei Mezőgazdasági Termelők Érdekvédelmi Szövetsége elnökségi tagja, volt a Magyar Agrárkamara megyei elnökségi tagja, a Magyar Lovassport Szövetség országos és a parlament Mezőgazdasági Bizottságának elnöke is; 2016 és 2018 között kormánybiztosként irányította a Mezőhegyesi Ménesbirtok és Tangazdaság újraalapítását, emellett a Magyar Állattenyésztők Szövetségének elnöke; 2018-tól az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára volt.
Összességében a távozások mögött politikai és kormányzati elégedetlenség, a vidékfejlesztési támogatások lassú kifizetése, valamint a minisztérium vezetésével kapcsolatos belső döntések állnak, de a hivatalos kommunikációban nem részletezik az okokat.