fbpx
▼Hirdetés

▼Hirdetés

Önt is érdekelné egy öntözéses képzés? Időben szóljon!

Írta: Kohout Zoltán - 2026 február 14.

Igényfelmérés indul az öntözési képzések fejlesztése érdekében. A kérdőív célja, hogy a gazdálkodók által preferált gyakorlatorientált képzések segítséget nyújtsanak a hosszú távon fenntartható vízgazdálkodást támogató öntözéses gazdálkodás feltételeinek kialakításához, a meglévő infrastruktúra fejlesztéséhez és hatékony működtetéséhez. Az online kérdőív kitöltésére február 20-ig van lehetőségük a termelőknek.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) közreműködésével, az Agrárminisztérium (AM), az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) megbízásából gazdálkodói igényfelmérésre kerül sor a szarvasi öntözéses képzések megalapozásához. A kérdőív célja, hogy valós gazdálkodói igényekre épülő, gyakorlatorientált öntözéses képzések indulhassanak, amelyek segítséget nyújtanak az öntözés bevezetésében, fejlesztésében és hatékony működtetésében.

A NAK arra kéri a gazdálkodókat, hogy szánjanak néhány percet a kérdőív kitöltésére, tapasztalataikkal és véleményükkel segítsék a szarvasi képzések tematikájának kialakítását. A kérdőívet azok a gazdálkodók is kitölthetik, akik még nem öntöznek, de a jövőben tervezik vagy fontolgatják az öntözés bevezetését.

A kérdőív anonim, kitöltése online történik. A kérdések többek között az öntözési tapasztalatokra és tervekre, az öntözési technológiák ismeretére és alkalmazására, a képzési igényekre, a képzések formáira, időtartamára és gyakoriságára vonatkoznak.

A beérkező válaszok fontos szerepet játszanak a Szarvasi Öntözésfejlesztési Demonstrációs és Képzési Központ képzési kínálatának kialakításában, amely hosszú távon kíván hozzájárulni a hazai öntözéses gazdálkodás szakmai színvonalának emeléséhez és versenyképességéhez.

Az online kérdőív kitöltésére február 20-ig van lehetőségük a gazdálkodóknak.


Agrárágazat Tudástár: Öntözéses gazdálkodás – Olyan termesztéstechnológiai rendszer, amely mesterséges vízutánpótlással egészíti ki a természetes csapadékot a stabil termésszint és a minőség biztosítása érdekében. Célja a vízhiányból eredő terméskiesés mérséklése, a hatékony vízfelhasználás és a hosszú távon fenntartható vízgazdálkodás megvalósítása.

▼Hirdetés

▼Hirdetés