A Gabona Control kiemelkedő tapasztalattal rendelkező szakembergárdája három évtizede szolgálja megelégedéssel partnereit szabványos mintavétellel, rakodásfelügyelettel, valamint akkreditált laboratóriumi vizsgálatokkal a hazai és exportpiacokon egyaránt.
Az első őszi hetekben a napraforgó-, a szója-, majd a kukoricaminták érkeznek minőségvizsgálatra laboratóriumunkba. A napraforgók esetében az olajtartalom az elsődleges minősítő paraméter, melynek meghatározását a hagyományos extrakciós módszer mellett NMR-technikával is végezzük.
A magas olajsavas napraforgó aránya évről évre emelkedik hazánkban, így a normál napraforgók esetében végzett vizsgálatok mellett az olajsavtartalmat gázkromatográffal mérjük.
A hazai szójakereskedelemben a tisztasági paraméterek mellett a fehérje-, olaj- és rosttartalom kerül meghatározásra.
A szója és a napraforgó esetében az ambróziafertőzöttség gondot jelentett a korábbi években, mivel az 50 mg/kg EU-határértéket egyes tételek jelentősen meghaladták. Tapasztalataink szerint ez csak az exporttételeknél okozott gondot.
A kukorica esetében a megfelelő szárítási technológia mellett a nedvességtartalom 14,5% alatt marad, és a hősérült szemek aránya sem emelkedik 3% fölé.
A toxintartalommal kapcsolatos elvárások nagyban függenek a termény felhasználási céljától, így elsősorban a DON, ZEA, fumonisinek, T2-HT2, ochratoxinok és aflatoxinok meghatározását ajánljuk. A toxinvizsgálatok megbízhatóságát alapvetően befolyásolja a minta-előkészítés technikája, ezért a Gabona Control egy speciálisan a toxinvizsgálatokhoz fejlesztett darálót alkalmaz a nagyobb mintamennyiségek szakszerű előkészítéséhez. A darálmány homogenizálására is különös gondot fordítunk. A GAFTA által előírt 10 kg-os minták a köztudottan inhomogén eloszlású aflatoxinok esetében is megbízhatóan reprezentálják a vizsgált tételeket.
Menjen biztosra, ne adja el értéke alatt terményét!
A szabványos mintavétel és az analízis 100 Ft körüli ráfordítást igényel tonnánként.
Döntse el, megéri-e Önnek?