A 12,5%-os fehérjét tartalmazó orosz búza felvásárlási ára az orosz kikötőkben június és július között 16%-kal 15250 RUB/t-ra csökkent (áfa nélkül) a SovEcon Center szerint. Ez a legjelentősebb árzuhanás 2023 szeptembere óta. A rubelben kifejezett árak csökkennek a kedvezőtlen globális piaci feltételek és az orosz termésről alkotott javuló kilátások nyomása miatt. A fentiek szerint a rubelben jegyzésekre nehezedő nyomás fő forrása a világpiaci árak összeomlása volt. Így nyár eleje óta a szeptemberi búzára kötött szerződés a MATIF tőzsdén 15%-kal, tonnánként 239 dollárra esett. Az orosz rubel erősödése is hozzájárult a búza árának csökkenéséhez az orosz kikötőkben. Az árnyomás további forrása lehet az orosz termésről alkotott jobb kép. Júliusban – mint az Agrárágazat is megírta – 7 millió tonnával, 33,2 millió tonnára emelte a déli búzatermelésre vonatkozó becslését, Oroszország egészére pedig 3,4 millió tonnával, 84,1 millió tonnára.
Mélypontjához közelít az orosz búza ára
Előző
Búza, repce: most az amerikai árak húzzák lefelé a trendetKövetkező
Pár jótanács a repce veszteségmentes aratásáhozKapcsolódó hírek
-
Érvényes az okmány, vagy sem – ez itt a kérdés
Itt az aratás, hogy áll a munkagépek forgalmija?
-
A tunéziai vízkorlátozás az agráriumot sújtja a legjobban
Az idei év gabonatermése csupán harmada lesz a tavalyinak – mondják az agrárszakemberek, látva a jelenlegi helyzetet.
-
Lassan a magyar föld lesz a legolcsóbb Európában?
A Benelux államok a legdrágábbak, de már a román és szerb termőföldeket is magasabb áron veszik, mint a magyarországiakat.
-
Bővül a Väderstad termékportfóliója a kultivátor szegmensben
A TRV termékcsalád tökéletesen megfelel az irányelveknek, minőség és hatékonyság jellemzi, támogatja a fenntarthatóságot.
-
Indul a 25 milliárd forintos válságkezelő csomag második üteme
Anyajuh -, szarvasmarhatartók, méhészek és a zöldségnövény-termesztők nyújthatják be igényeiket 2020. július 27-éig.