A Farmer-Expo Magyarország egyik vezető nemzetközi mezőgazdasági és élelmiszeripari szakkiállítása, mely első pillanattól kezdve céltudatosan az agráripari ágazatcsoport részeseinek és partnereinek igyekszik minél szélesebb körű és minél hatékonyabb lehetőségeket biztosítani a kapcsolatteremtésre, a kapcsolatok elmélyítésére, a megmérettetésre, egyszóval az előrelépésre.
A kiállítás ennek megfelelően fórumot biztosít a közvetlenül mezőgazdasági termeléssel foglalkozó, illetve az ehhez a szférához kapcsolódó, azzal partneri viszonyban álló hazai és külföldi cégeknek, vállalkozásoknak és szervezeteknek a termékeik, szolgáltatásaik bemutatására.
Emellett a program évről évre bővülő palettáján olyan szakmai rendezvények is szerepelnek, amelyek az egyes, szűkebb területein tevékenykedő szakemberek számára adnak módot az új, fontos ismeretek elsajátítására, a legújabb kutatási, termelési eredmények vagy egyéb, a gyakorlatban közvetlenül hasznosítható tapasztalatok megismerésére.
A Farmer-Expo helyszínéül 1993-tól minden évben a Debreceni Egyetem Agrártudományi Központ szolgál. Az intézmény megalapítása óta eltelt több mint 140 év alatt létrejött egy olyan korszerű intézmény, amely mára az ország egyik legnagyobb tudományos mezőgazdasági és vidékfejlesztési központjává vált, és emellett egy csodálatos természeti környezetben fekszik.
Mind a területet, mind a résztvevők számát és színvonalát tekintve dinamikusan fejlődött a kiállítás 1999-ig, amikor is – a rendezvény sikerén felbuzdulva – a kiállítási terület iránt más kiállításszervező cégek is érdeklődni kezdtek. Ez és a nehéz gazdasági év együttesen közrejátszottak abban, hogy egy kb. 30%-os csökkenést realizáljon a Farmer-Expo a terület nagyságban és egy 20%-os csökkenést a kiállítói létszámban. 2000-ben a négyévente megrendezésre kerülő OMÉK mérsékelte az érdeklődést, ennek ellenére mintegy 10%-kal növekedett a kiállítás az 1999. évihez képest. A 2001. évi kiállításon 40%-os terület-növekedést (12.197 m2-ről 17.000 m2-re nőtt a kiállítási terület nagysága), valamint közel 12%-os kiállítói létszám növekedést (369-ről 412-re nőtt a kiállítók száma) regisztrálhattunk a 2000. évihez képest. Ez a növekedés 2002-ben és 2003-ban is folytatódott. 2004-ben az uniós csatlakozással kapcsolatos kivárás és a kiadások mérséklése jellemezte a cégeket, ami a kiállítók számának kismértékű csökkenésével járt. 2005-ben az eddigi hagyománytól eltérően június elején került megrendezésre a kiállítás, mely a szokatlan időpont ellenére is sikeres volt.
2006-tól a kiállítók és a szakma igénye alapján az augusztus végi – szeptember eleji új időpontot kívántuk meghonosítani. Ebben az évben indult útjára az I. HORTICO Zöldség-Gyümölcs Kertészeti Szakkiállítás is, amely hiánypótló jelleggel a kertészeti ágazat számára biztosít átfogó szakmai fórumot.
A vadgazdálkodásnak szoros kapcsolata van a mezőgazdasággal, így a Farmer-Expóra látogatók nagy részének közelebbi kapcsolata van a vadászattal, illetve a horgászattal, hiszen a mezőgazdasági gazdálkodók igen nagy része vadász, vagy horgász; így a potenciális látogatói kör jelen van a kiállításon. Ebből adódóan, 2009-ben szintén hiánypótlásként először rendeztük meg a VADÁSZexpo Vadászati, Halászati, Természetjáró Szakvásárt, mely a Farmer-Expo társrendezvényeként kétévente kerül megrendezésre. Célja a természet, a környezet és az állatvilág szeretetének, védelmének, a vadgazdálkodásnak, a vadászati kultúrának, a horgászatnak és a táplálkozás élettanilag kiváló hatású vad- és halételeknek a népszerűsítése a városi emberek körében.
A növekvő kiállítás kapcsolódó rendezvényei között a nemzetközi üzletember-találkozóktól a növénynemesítő szimpóziumokon keresztül az agrárpolitikai fórumokig a legkülönbözőbb események is megtalálhatóak.
A Magyar Állattenyésztők Szövetsége a Farmer-Expo-t a hivatalos tenyészállat bemutató rendezvényeként ismeri el.
1994 óta, amikor a sertés első állatfajként jelent meg a kiállításon, évről évre tudatosan egy-egy állatfajjal bővült az állattenyésztési kiállítás. A 2001-ben bemutatásra került állatfajokkal (sertés, ló, szarvasmarha, baromfi, juh, kecske, nyúl és hal) a Farmer-Expo nyújtotta a legszínesebb állattenyésztési kiállítást az országban.
A kiállítás szakmai program tematikájára jellemző, hogy minden évben kiemelésre kerül egy-egy, az agráriumot érintő kérdés, melyet konferencia keretében, külföldi szaktekintélyek bevonásával vitatnak meg a hazai szakemberek. A szakmai rendezvényeket minden évben gyakorlati bemutatók, üzletember-találkozók és termékbemutatók színesítik. Az állattenyésztési kiállítást európai színvonalú szarvasmarha, ló, sertés, és juh showbírálat teszi még értékesebbé.