Hazánk első ipari méretű, takarmánycélú rovarfehérje-feldolgozó üzemében élelmiszer-feldolgozók melléktermékeit fekete katonalégy lárvák etetésére használják fel, majd azokból állateledel-alapanyagokat és talajjavító készítményeket állítanak elő. Videónkban bemutatjuk az új technológiát.
1,8 milliárd rovarlárva az Agroloop új, üllői üzemében
CÍMKÉK
agrárAgroloopfekete katonalégyhulladékhasznosításKék Bolygó Alapítványmezőgazdaságrovarfehérjerovartenyésztés takarmányfehérje
Előző
Pár év múlva félmillió hektár lehet ökogazdálkodásbanKövetkező
Csalók nem lehetnek mezőgazdasági felvásárlók, feldolgozókKapcsolódó hírek
-
Hamis növényvédő szerek: három fő veszélyre int a Nébih
Ne permetezz kockázatot! – figyelmeztet a Nébih kampánya, a gazdákat és az egész láncot fenyegeti a hamisítvány.
-
Pusztai mormota: génbankok őrzője és aktív „kertészlegény”
Az állatok nemcsak keresik a számukra ideális életteret, de alakítják is.
-
Aranyszínű sárgaság: ez volt a kezdet, nagy járvány jön?
Az aranyszínű sárgaság járványa a magyar mezőgazdaság szőlőágazatát kényszeríti új, integrált védekezési stratégiára.
-
Szomorú rekord, importkényszer várható kukoricából
Rekord kis termőterületről 4,5 millió tonna kukorica várható idén – ezt kinőtte a feldolgozóipar, importra lesz szükség.
-
Hatékonyság? Megbízható tények nélkül nem megy
Növénytermesztés: csak tényadatokra építsünk, amikor döntéseket hozunk – javasolja az Agrofil.