fbpx

Megtartotta alakuló ülését a Nemzeti Dohány Kerekasztal

Írta: Szerkesztőség - 2013 március 12.

Budapest, 2013. március 12., kedd (MTI) – Megtartotta alakuló ülését a Nemzeti Dohány Kerekasztal kedden a fővárosban, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) épületében.

 

 

A tanácsadó testület munkájában részt vesznek a dohánykereskedelemben közvetlenül érintettek képviselői, a termelőktől a gyártókon át a kis- és nagykereskedőkig és a finanszírozásban érdekeltekig, az államot képviselő Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt.-től a civil szervezetekig.

Benkő Adrienn, a Nemzeti Dohányboltok Szövetségének elnöke az MTI-nek elmondta: egy olyan platform, szakmai tanácsadó testület létrehozása a cél, amely az ez év július 1-je utáni új dohánykereskedelmi rendszer működését segíteni tudja.

Hozzátette: fontos, hogy a testület a kormány, valamint a Nemzeti Dohánykereskedelemi Nonprofit Zrt. számára stratégiai javaslatokat, konkrét cselekvési terveket és magas színvonalú szakmai elemzéseket dolgozzon ki annak érdekében: maradéktalanul elérhetők legyenek a koncessziós célok, a koncessziótulajdonosok pedig sikeresen végezhessék tevékenységüket.

A fórum résztvevőinek képviselői a testületi ülés szünetében elmondták: már az első tanácskozáson olyan javaslatok merültek fel, amelyek a későbbiekben az új dohánykereskedelmi rendszer működését tehetik hatékonyabbá, gördülékenyebbé.

Szatmáry-Jähl Angéla, a BKIK Kereskedelmi Tagozatának elnöke példaként hozta: szeretnének olyan javaslatokat tenni – többek között jogszabályi változtatásra is -, amelyek biztosítják a változatlan minőségű dohányellátást a következő hónapokban is, vagyis a kereskedelem folyamatos magas színvonalú működését lehetővé teszik.

Janzsó Tamás, a Magyar Takarékszövetség elnöke szerint a finanszírozás az egyik legfontosabb eleme az új dohánykereskedelmi rendszernek, amely rövidesen megkezdi működését.

A finanszírozásra a Magyar Takarékszövetség konkrét csomagokat dolgozott ki a vállalkozók számára.

Az elnök az MTI kérdésére elmondta: a vállalkozók által igénybe vehető hitel nagysága a koncessziótulajdonos vállalkozási formájától függ, lehet egy, de akár négy-ötmillió forint is.

Mivel a koncesszió húsz évre szól, így – egy hosszú távú együttműködés keretében – a futamidő akár 10-15 év is lehet.

 

MTI 2013. március 12.