Családi gazdaságban nőtt fel Csanádi Tamás, megismerve ott a hagyományos kétkezi munkákat is. Érdeklődése hamar a gépesítés felé fordult, csodálattal nézte például a nagy betakarítógépeket. A nyolcvanas években saját gépekre is szert tettek, s azok felújításában és üzemeltetésében egyaránt részt vett.
Tanulmányai során 6 nyarat dolgozott német nyelvterületen, ahol kitűnő mesterei a szakmát és annak szépségét is megismertették vele. Ösztöndíjjal a CLAAS fejlesztéséhez került Harsewinkelbe, ahol végérvényesen eldőlt számára, hogy ezt a pályát írta meg a sors számára.
Elnyerte a CLAAS Hungária Kft. nemzetközi műszaki gyakornoki pályázatát, így megismerhette többek között a fejlesztést, a gyártástechnológiát és a vevőszolgálatot is.
Feladatául kapta a hazai kutatás-fejlesztési részleg felépítését, ahol mára 50 fős csapat tervezi a kombájnok adaptereit.
Az évek során sok hallgatónak nyújtott betekintést a szakmába, és közel 200 diplomamunka elkészítésében segített. Rendszeresen tart előadásokat, és részt vesz államvizsga bizottságokban. A CLAAS-Unitech mérnökhallgatók versenyének szellemi alapítója. A Mezőgépgyártók Országos Szövetségében korábban elnökségi tagként, jelenleg pedig elnökként tevékenykedik. Hosszú évek óta az MTA Agrár- és Bioműszaki Tudományos Bizottságában képviseli a mezőgépipart. Itthon a Gépipari Tudományos Egyesület Mezőgépipari Szakosztályával, nemzetközileg pedig a VDI Német Mérnökök Szövetségével működik együtt.
Az Év Agrárembere 2019 jelöltjeire január 20-ig szavazhat, a verseny honlapján, amelyet elérhet ITT