Díjazott hazai innovációk jövedelmező tartástechnológiáért
Világszerte új hazai tartástechnológiai innováció, zöld mérő-tervező rendszer állattartóknak, malactáp-újdonság.
Hírlevél
Nem akarsz lemaradni a mezőgazdaság cikkeiről? Add meg az e-mail címed, és mi elküldjük neked a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélreVilágszerte új hazai tartástechnológiai innováció, zöld mérő-tervező rendszer állattartóknak, malactáp-újdonság.
A kiosztókocsik vezérlése többféle felszereltségben rendelhető: egyszerű hidraulikus, bowdenes változattól és az E-Control.
30%-ban a géneken, 50%-ban a takarmányozáson múlik a jövedelmezőség – íme, a juhágazatot érintő legfrissebb eredmények a Debreceni Egyetemtől!
A takarmánykeverő- és etetőkocsik széles választéka tette lehetővé a TMR monodiétás etetési technológiának elterjedését.
…ezt biztosítja Hatvani Zalán keceli sertésfarmján az Aliter-P Kft. Big Ducthman tartástechnológiája.
A klímaváltozás hatásaira a GMO-mentesség fenntartása mellett kell válaszolni a jövőben is
A tenyésztőegyesület tartástechnológiai leírását Bodó Imre szerkesztette, aki a magyar szürke szarvasmarhát a 1960-as évek mélypontja óta máig tartó töretlen fejlődésében szakmailag végigkísérte, és a fajta megmentéséért végzett munka nagy részét magára vállalta.
Egy évtizede, 2004-ben fogalmazódott meg a szerző egyetemi tanulmányainak keretében az a kutatási program, mely címe: “Legelőre alapozott szarvasmarhatartás őshonos és robusztus szarvasmarhafajták génjeiben rejlő adottságok kihasználásával.
Legutóbbi lapunkban a hazai tejtermelés lehetőségeit, az értékesítés trendjeit vázoltuk az Agrárgazdasági Kutató Intézet elemzései alapján.