Hazánk első ipari méretű, takarmánycélú rovarfehérje-feldolgozó üzemében élelmiszer-feldolgozók melléktermékeit fekete katonalégy lárvák etetésére használják fel, majd azokból állateledel-alapanyagokat és talajjavító készítményeket állítanak elő. Videónkban bemutatjuk az új technológiát.
1,8 milliárd rovarlárva az Agroloop új, üllői üzemében
CÍMKÉK
agrárAgroloopfekete katonalégyhulladékhasznosításKék Bolygó Alapítványmezőgazdaságrovarfehérjerovartenyésztés takarmányfehérje
Előző
Pár év múlva félmillió hektár lehet ökogazdálkodásbanKövetkező
Csalók nem lehetnek mezőgazdasági felvásárlók, feldolgozókKapcsolódó hírek
-
Elönti a világot a termény, milyen árak lesznek így…?!
A mezőgazdaságban Brazília rekordtermést aratott szójából és kukoricából, több terményféle is csúcsokat döntöget.
-
Mezőgazdasági pályázatok: hatékonyabbá válhat a forrásfelhasználás
Lindab Kft: egyszerre javíthatják pályázati esélyeiket és csökkenthetik költségeiket a komplex megoldásokat választó beruházók
-
A Gudmon Farmon 9 darab Pöttingersegíti a család munkáját
A Pöttinger aktuális innovációit Dávid Lajos a cég képviseletében először elméletben mutatta be, majd a gyakorlati részt is ő irányította. A gépek…
-
Létfontosságú létesítmények az agrárgazdaságban is
A mezőgazdasági és élelmiszeripari ágazatban, valamint az elosztó hálózatok esetében is meg kell határozni a létfontosságú létesítmények körét 2014. január 1-jétől.
-
Az egységes támogatási kérelem beadása – vannak feladatok
Rendbe kell tenni az elektronikus nyilvántartást az állattartóknak, ha az agrártámogatásokat igényelni akarják.