fbpx

Elképesztő, ötszörös a túljelentkezés erre a MATE-képzésre

Írta: Kohout Zoltán - 2025 május 15.

A meghirdetett 14 helyre több mint 80-an jelentkeztek, ami pregnánsan jelzi a mezőgazdasági képzések iránti érdeklődés növekedését.

Hosszú szünet után, 2025 szeptemberétől ismét lesz középfokú mezőgazdasági képzés Keszthelyen: mezőgazdasági technikus szak indul a Zalaegerszegi SZC Keszthelyi Közgazdasági Technikumban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Georgikon Campusával együttműködésben, nappali tagozaton. A visszatérés nem is lehetne sikeresebb: a meghirdetett 16 helyre 84 tanuló jelentkezett, ami a térség oktatási és gazdasági szereplői számára is fontos visszajelzés az agrárpálya iránti megnövekedett érdeklődésről.

agrároktatás gyakorlati képzés
Illusztráció: Horizont Média/Kohout Zoltán

A szakmai képzés a MATE Georgikon Campusának szakmai támogatásával indul el, amely magas színvonalú elméleti és gyakorlati hátteret biztosít a tanulók számára.

– Az együttműködéssel a diákok korszerű tudást és piacképes szaktudást szereznek a mezőgazdaság területén, és a képzés valódi választ ad a munkaerőpiaci igényekre – mondta Dr. Szabó Péter, a Georgikon Campus főigazgató-helyettese. A MATE kiemelt célja a jövő agrárgenerációjának képzése, s hogy ezt vidéken tegyék meg, a fiatalok vidéken maradjanak és helyben hasznosítsák az egyetemen megszerzett tudást. – A MATE Georgikon Campusa rendelkezik azzal a portfólióval, amely stabilan lehetővé teszi a középfokú szakoktatás ismételt keszthelyi indítását. Az összes, a portfóliójához tartozó agrárterületen indítható képzést stabilan, magas létszámmal indítjuk, a technikusi képzés tematikájában szereplő tárgyakat oktató kollégáink helyben rendelkezésre állnak, tangazdaságunkban minden releváns gyakorlati hely megtalálható – húzta alá.

Páhi Sándorné Szalai Éva, a Zalaegerszegi Szakképzési Centrum (SZC) Keszthelyi Közgazdasági Technikum igazgatója megerősítette: az érdeklődés mértéke visszaigazolja, jó irányba haladnak, a mezőgazdasági ágazatban is fontos szerepük van a jövő szakembereinek képzésében. – A részt vevő tanulók korszerű eszközökkel felszerelt tanműhelyekben, szakmai gyakorlatokon és laboratóriumi körülmények között sajátíthatják el a mezőgazdasági technikus szakma alapjait – hangsúlyozta az igazgatónő.