Kombájnra vagy traktorra lenne szüksége a gazdaságában, de a járvány miatt idén inkább tartalékolna, és nem szívesen költ sokat az erőgépre? Erre nyújt jó megoldást a Takarék agrárgéplízing-akció, halasztott tőkefizetéssel.
41 helyett csak 7%!
Míg egy átlagos esetben a használatba vétel utáni félévben 41 százaléknyi tőkét és annak kamatát kell megfizetni, ebben az akcióban most csak 7 százalékot és kamatát. A Takarékbank Agrár Üzletága és a Takarék Lízing azért kínál ügyfeleinek halasztott tőkefizetést, hogy a válsághelyzetben is segítse működésüket. A különleges lehetőséggel a gazdálkodók úgy juthatnak új vagy használt mezőgazdasági erőgéphez a 10 százalékos önrész és az áfa megfizetése után, hogy idén már csak decemberben kell tőkét fizetniük, amikorra az idei termést – a tapasztalatok szerint nagy biztonsággal – értékesítették.
A gép addig is már dolgozik
A járvány miatt kialakult bizonytalan helyzetben a Takarék agrárgéplízing akció nagyon jó lehetőség mezőgazdasági erőgép beszerzésére őstermelőknek, egyéni vállalkozóknak vagy családi gazdaságoknak egyaránt. A halasztott tőkefizetéssel ugyanis több pénz maradhat idén inputanyagok beszerzésére, más beruházásra, vagy többet lehet tartalékolni, miközben a lízingelt gép már dolgozik a termelésben – mondja Hollósi Dávid, a Takarékbank Agrár Üzletágának vezetője.
Az ajánlatról érdeklődni a Takarék Agrárcentrumoknál, illetve az agrárüzletkötőknél lehet. Az igénylésről a befogadás után két héten belül döntenek, és kedvező esetben, a lízingszerződés megkötését követően, akár rövid időn belül használatba lehet venni a gépet. A 3-5 éves lízingkonstrukcióban végig fix a kamat (évi 1,99%), az utolsó részlet megfizetése után az erőgép a gazdálkodó tulajdonába kerül.
Így juthat egy 40 milliós mezőgazdasági erőgéphez
Egy nettó 40 millió forintos gépnél a használatbavétel előtt a 4 millió forintos önrészt kell kifizetnie a gazdálkodónak, és a teljes áfát, amit azonban vissza tud igényelni. Emellett a példában az ötéves lízingkonstrukcióval idén még december közepén mintegy 2,9 millió forintnyi tőkét és kamatát kell törlesztenie, miközben a gépét már nyáron használni tudja. Csak jövő júniusban kell befizetnie a már idén visszaigényelt teljes áfával megegyező tőkét, majd a konstrukció végéig, minden szeptemberben és decemberben 2,5-2,8 millió forint közötti összegeket. 2025 szeptemberében pedig, az utolsó részlet visszafizetése után a tulajdonába kerül az eszköz.