A családi gazdaságnak köszönhetően már gyermekként is élete részét jelentette az agrárium, így a pályaválasztás egyértelmű volt Derdák Gábor számára. A mosonmagyaróvári Széchenyi István Egyetemen 2013-ban mezőgazdasági mérnökként szerzett diplomát, ökológiai gazdálkodási szakirányon. Ezt követően növényorvosi, majd precíziós mezőgazdasági szakmérnöki oklevelet is szerzett. A képzés keretében a kisgazdaságok számára rendelkezésre álló precíziós eszközöket vizsgálta.
Derdák Gábor, Fiatal gazda kategória
2020 őszétől a mosonmagyaróvári Doktori Iskola doktorandusz hallgatójaként a Szaktanácsadás a növénytermesztésben – a precíziós szaktanácsadás témakört kutatja annak tükrében, hogy milyen eszközök és megoldások segíthetik a gazdákat a gazdaságuk és gazdálkodásuk fejlesztésében. Tanulmányai mellett Derdák Gábor a gazdálkodás mindennapi munkáiban is aktívan részt vesz, így az elméleti tudását a gyakorlatban is kamatoztathatja. A családi gazdaságot édesapjával vezeti 50 hektár szántóval és egy sertéshizlaló teleppel. Emellett takarmánykereskedelemmel és a környékbeli gazdák szaktanácsadásával is foglalkozik.
A Győr-Moson-Sopron megyei NAK Vidékfejlesztésért felelős alelnökeként, valamint a megyei MAGOSZ Fiatal Gazda Gazdakör elnökeként nyújt segítséget a térség mezőgazdasági szereplői számára, és fogja össze a fiatal gazdákat. A Magyarok kenyere programban gyűjtőpontként vesz részt. Nagy örömömére szolgál, hogy azóta a környékbeli gazdák is nagyobb érdeklődéssel, és növekvő adományozási kedvvel vesznek részt a programban. A gazdaestek szervezésével szoros kapcsolatot alakított ki a gazdaköri tagok között. Szakmai előadások és üzemlátogatás is szerepelt a programok között. A világjárvány idején a közösségi média felületein és levelezési lista segítségével tartja a kapcsolatot a tagsággal. Szülőfalujában, Egyházasfaluban a falufejlesztő egyesületben nyújt önzetlen segítséget, akár saját munkagépeik használatával is.
Válasszuk ki együtt az Év Agráremberét! Szavazzon Ön is ITT!