Hazánk tormatermesztő nagyhatalom, az uniós torma közel felét mi adjuk. A legnagyobb területen, a Hajdúságban több mint 500 család él e növény eladásából. A megtermelt torma jelentős részét azonban külföldre viszik, és feldolgozott formájában értékesítve, multicégek aratják le a hasznot. Hogy ne kelljen külföldre eladni a megtermelt tormát, ezért jött létre a Tormaricum Kft. Videónkban bemutatjuk a cég terveit.
Tormaricum: céljuk, hogy helyben dolgozhassák fel a tormát
Előző
Néhány gondolat a baromfiágazatrólKövetkező
Agrárcégek esélyei a nagy veszteség után a mezőgazdaságbanKapcsolódó hírek
-
Keresett! Talált!
24 tonna címkézetlen burgonyát foglalt a NÉBIH.
-
FM: a hungarikum mozgalom sikerre ítélt vállalkozás
A hungarikum mozgalom sikerre ítélt vállalkozás, mivel a legtöbb magyar ember szeretné a környezetében összegyűjteni és megőrizni azokat az értékeket, amelyek a magyar nemzet önazonosságának hordozói.
-
„Ha nagy leszek, erdész leszek, védem a fát”
Erdőtulajdonosoknak, önkormányzatoknak is hasznos lehet az új anyag.
-
Tárcsák szántóföldi bemutatója Bábolnán
Melyik tárcsát válasszam? Szántóföldi gépbemutatón nézhették meg az érdeklődők a különböző gyártók gépeinek munkáját.
-
Revycare® – A jövő kihívásaira fejlesztve
BASF Revycare®, ha megoldást keres gomba- és levélbetegségekre!