Csak úgy lehetünk versenyképesek, ha az agrárium minden szereplője képes lépést tartani a változásokkal: az Agárminisztérium mindent megtesz azért, hogy az agrárium megújuláshoz szükséges eszközöket és feltételeket biztosítsa.
Forrás: Pelsőczy Csaba
Az Agrárminisztérium bevezette a Digitális Jólét Programot, és még idén elindulhat a Digitális Agrárstratégia. Ugyanakkor nem szabad megfeledkezni a fiatalokról, akiknek bevonása az agrárium jövője szempontjából megkerülhetetlen, emelte ki Nagy István agrárminiszter a Nemzeti Agrár-tanácsadási Bizottság alakuló ülésén.
Már folyamatban van egy generációváltás elősegítését célzó szakpolitikai program kidolgozása és nagy hangsúlyt fektetni a szakképzésre, amely az Agárminisztérium számára kiemelten fontos szereppel bír, hiszen a tárca jelenleg a harmadik legnagyobb intézményfenntartó a szakképzés rendszerében.
Az intézkedések csak akkor lehetnek valóban eredményesek, ha képesek átadni az információkat: ha segítenek eligazodni a gazdáknak a támogatások világában, megkönnyítik az adminisztrációt, és megfelelően tájékoztatják a fiatalokat az agráriumban rejlő lehetőségekről. Ebben a közvetítésben rejlik a vidékfejlesztésben dolgozó szaktanácsadók felbecsülhetetlen szerepe, ami összekapcsolja a gazdákat a megfelelő intézményekkel és eljárásokkal.
Az eseményen Jakab István, a Nemzeti Agrár-tanácsadási Bizottság (NATAB) elnöke kifejtette, hogy ebben a felgyorsult világban a legfontosabb feladat, hogy az új információk minél hamarabb a gazdák rendelkezésére álljanak. A NATAB a magyar agrárium minden szintjét képviseli. A testület javaslattevő, véleményező jogkörrel segíti a jövőben a mezőgazdasági és vidékfejlesztési szaktanácsadással kapcsolatos hatósági munkát. A grémium tagjait az agrárminiszter nevezi ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) javaslatára, adta hírül az AM Sajtóiroda.