Építési törmelékkel és hulladékkal is erősen szennyezett talajt mutattak be a Hód-Mezőgazda Tanösvényen. Olyan talajszelvényt, amit közel 50 éve nem bolygattak meg, és kiváló példája lehet a természet gyógyító képességének az ember által okozott sebekre. Videónkban jól megfigyelhető továbbá az is, hogy a növénytermesztőknek nem csak a talaj felső 30 centiméterében érdemes gondolkodniuk.
50 év nyomai a földben: talajszelvény-bemutató Vásárhelyen
CÍMKÉK
agrárhódmezővásárhelyHupuczi JúliamezőgazdaságSzegedi Tudományegyetemtalajműveléstalajszelvénytalajszennyezés
Előző
Kalászos és szója, a Karintia két zászlóshajójaKövetkező
Ültess fát! Használj fát! – erdőalapú gazdaság és gondolkodásKapcsolódó hírek
-
Árverésen a nagy teljesítményű, korszerű mezőgazdasági gépek
Használt, de hasznos! Két kihagyhatatlannak tűnő aukció!
-
Megnyílt a második Szürkemarha Vigadalom
Szakmai nap keretében hivatalosan is megnyílt pénteken a második Szürkemarha Vigadalom a fővárosi Vajdahunyadvárban.
-
Kezelt szennyvíz a földekre
Miközben komoly lendületet vett a hazai öntözésfejlesztés, a kezelt szennyvíz öntözési célú felhasználása is napirendre kerül Európában.
-
TIGRA – gombával a gombák ellen
Új mikrobiológiai készítmény a Hechta termékpalettáján.
-
Óriási a túligénylés az agrárfejlesztési pályázati pénzekre
Óriási túligénylés kíséri a KAP-os mezőgazdasági fejlesztési pályázati kiírásokat, mire lesz elég az 1500 milliárd?