A szegedi Gabonakutató kalászos fajtabemutatóján a hazai búzanemesítés eredményeit nézhették meg a gazdák. Videónkban Tóth Tibor ügyvezető az élvonalban szereplő fajtáikról, Dr. Nagy Zoltán pedig a dihaploid technológiával gyorsított nemesítésről ad tájékoztatást.
Magyar földbe magyar búzát: fajtabemutató a Gabonakutatónál
CÍMKÉK
agrárbúzanemesítésdihaploid technológiaDr. Nagy Zoltánfajtakísérletgabonakutatóhazai genetikakalászos fajtabemutatómagyarmezőgazdaságTóth Tibor
Előző
Már csak pár nap a jogvesztő határidő egységes kérelmekreKövetkező
Aszály, járvány, toxin: kihívásos év vár a mezőgazdaságraKapcsolódó hírek
-
Pontosan, nagy tempóval vetni!? Van ilyen? A válasz a Lemken Compact Solitair 9
A Lemken inkább a talajművelőgépeiről híres, azonban Magyarországon is egyre több gazdaságban bizonyítanak a német gyártó vetőgépei.
-
Nem elég a kéknyelv, itt a halálos marhabetegség is
Újabb fenyegetés a mezőgazdaságban a kérődzőtartókra: a kéknyelv mellett egy másik, régi-új betegség is megjelent.
-
Párhuzamosan több földértékesítési program fut
Az értékesítésre kerülő földek az állami földvagyon-portfólió tisztítását szolgálják – tájékoztat az Agrárminisztérium.
-
Fokhagymatermesztési gépsor fejlesztés az Alfa-Gép Kft-től
A JJBroch pneumatikus vetőgép igazi előnyét az jelenti, hogy nagy teljesítményre tervezett, precíz ültetés mellett.
-
Hetedszer nyerte el a juhtenyésztési nagydíjat
Mit tudhat az a tenyésztő, aki egymás után, sorozatban hetedszer nyeri el a juhtenyésztési nagydíjat?