fbpx

Helyreállítás, állattartási infrastruktúra fejlesztése

Írta: Barna Ferenc - 2022 október 09.

Az Ipoly-völgy komplex élőhelyfejlesztését célzó pályázat a vizes élőhelyek helyreállítása mellett a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság eszközellátottságának és állattartási infrastruktúrájának fejlesztését, illetve az ökoturisztikai bemutatás kiterjesztését foglalta magába – mondta Rácz András államtitkár Drégelypalánkon, a projektzáró rendezvényen.

Állattartás a nemzeti parkban
Az állattartási infrastruktúra fejlesztését is tartalmazta a projekt (fotó: Vermes Tibor)

Rácz András, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős államtitkára

Európában egyedülálló módon a hazai tíz nemzeti park igazgatóság működési területe lefedi egész Magyarországot, a szervezett állami természetvédelem tevékenységét pedig 1400 munkatárs segíti országszerte. Az elmúlt évtizedben 330 projekt alkalmával mintegy 300 ezer hektáron sikerült javítani a természeti környezet állapotán.

A védett természeti területeink, a Natura 2000 területeink, illetve az itt található természeti értékek megőrzése érdekében az elmúlt tíz évben mintegy 85 milliárd forint összértékben valósítottak meg természetvédelmi beruházásokat az illetékes igazgatóságok.

Az Ipoly-völgy komplex élőhelyfejlesztése

A projekt hat év alatt csaknem 1000 hektár igazgatósági vagyonkezelésű természetvédelmi terület javítását tette lehetővé mintegy 623 millió forint összköltséggel.

A pályázat feladata a vizes élőhelyek helyreállítása mellett a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság eszközellátottságának és állattartási infrastruktúrájának fejlesztése, illetve az ökoturisztikai bemutatás kiterjesztése volt, támogatva ezen természeti területek értékeinek hosszú távú, fenntartható kezelését.

Forrás: AM Sajtóiroda