Hazánk tormatermesztő nagyhatalom, az uniós torma közel felét mi adjuk. A legnagyobb területen, a Hajdúságban több mint 500 család él e növény eladásából. A megtermelt torma jelentős részét azonban külföldre viszik, és feldolgozott formájában értékesítve, multicégek aratják le a hasznot. Hogy ne kelljen külföldre eladni a megtermelt tormát, ezért jött létre a Tormaricum Kft. Videónkban bemutatjuk a cég terveit.
Tormaricum: céljuk, hogy helyben dolgozhassák fel a tormát
Előző
Néhány gondolat a baromfiágazatrólKövetkező
Agrárcégek esélyei a nagy veszteség után a mezőgazdaságbanKapcsolódó hírek
-
Búza: kezdődik a harc Egyiptomért az EU és az oroszok közt
Váratlanul nagy üzlet néz ki a mezőgazdaságban: Egyiptom majdnem 4 millió tonna búzát vásárolna még az idei év végéig.
-
Szakszerű tarlóbontással az aszálykár is mérsékelhető
A tarlóbontással egyszerre javul a talaj tápanyagtartalma és vízmegtartó képessége.
-
Ingyenes agrometeorológiai rendszerrel segítik a gazdálkodók munkáját
Az időjárás kiszámíthatóságának megteremtése közös érdek
-
Meghosszabbítják a gabonakivitelre vonatkozó szabályzást
Mezőgazdasági termelők és a lakosság érdekében fenntartják az intézkedést.
-
AniGrowEye: segíti és hatékonyabbá is teszi az állattartást
Nyűg az adminisztráció? Ezzel a szoftverrel nemcsak könnyebb, jövedelmezőbb is lesz az állattartás!