Ezer vagon alma tárolására lesz képes a most épülő Szabolcsi Alma Centrum. Az Újfehértón megvalósuló közel 10 milliárd Ft-os beruházás az idei almaszezon indulására, a nyár végére fog elkészülni. Működése mérföldkő lesz a régió almatermesztőinek a segítésében.
A magyar almáért fejlesztenek
Előző
Cél: fenntarthatóság és egészséges élelmiszerKövetkező
Négy pavilonban 200 kiállító várta szombaton a családokatKapcsolódó hírek
-
Támogatás: most érdemes átgondolni a vetésforgót!
Mezőgazdaság: fontos figyelni, hogyan változnak a termeléshez kötött támogatások.
-
Rakodógépek a mezőgazdaság szolgálatában
A minirakodók szűk helyeken is használhatóak, így a mezőgazdasági telepeken is könnyen manőverezhetünk velük.
-
Tej. Szívvel-lélekkel!
Tej. Szívvel-lélekkel! címmel iskolai edukációs programot indított a Magyar Turizmus Zrt. Agrármarketing Vezérigazgatósága, a Földművelésügyi Minisztérium, valamint a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács mintegy 100 általános iskolában, 2015. december és 2016. február között.
-
2021-ben is aktuális probléma lesz: az amerikai kukoricabogár és a kukoricamoly
Az amerikai kukoricabogár a legjelentősebb kukorica-kártevőink közé „küzdötte fel” magát.
-
Pályázat támogatja az öntözési közösségek együttműködését
Támogatott projektek várható száma: 30, keretösszeg, 2,32 milliárd.
