Építési törmelékkel és hulladékkal is erősen szennyezett talajt mutattak be a Hód-Mezőgazda Tanösvényen. Olyan talajszelvényt, amit közel 50 éve nem bolygattak meg, és kiváló példája lehet a természet gyógyító képességének az ember által okozott sebekre. Videónkban jól megfigyelhető továbbá az is, hogy a növénytermesztőknek nem csak a talaj felső 30 centiméterében érdemes gondolkodniuk.
50 év nyomai a földben: talajszelvény-bemutató Vásárhelyen
CÍMKÉK
agrárhódmezővásárhelyHupuczi JúliamezőgazdaságSzegedi Tudományegyetemtalajműveléstalajszelvénytalajszennyezés
Előző
Kalászos és szója, a Karintia két zászlóshajójaKövetkező
Ültess fát! Használj fát! – erdőalapú gazdaság és gondolkodásKapcsolódó hírek
-
Csaknem az összes termékcsoport kiviteli értéke nőtt
A mezőgazdasági termékek részesedése: a nemzetgazdasági exportértékből 9,4 -, importértékből 6,1 százalék.
-
A biotej egy része normál tejként kerül forgalomba
Itt is játszik, mint ami sok agrártermék esetében: a prémium túl drága az átlagfogyasztónak, így a bio is.
-
Az elháríthatatlan külső ok (vis maior) esetén alkalmazandó szabályok
Előfordulhatnak olyan esetek, amikor a termelő objektív okok miatt nem tudja teljesíteni a támogatási feltételeket.
-
Mindent egyben: elképesztő gép az Agritechnica aranyérmese
Új korszakot nyit a mezőgazdasági szántóföldi munkálatokban az Agritechnica aranyérmes mindent-egyben-gépe – a Nexat tényleg elképesztő!
-
Rekord árak, meredek emelkedés indult a gabonák piacán
Áremelkedés kezdődött a búza-, kukorica- és repceárak piacán, miután kisebb vetésterület, időjárási kihívások adódnak.