A nagyszülei szőlőjében eltöltött idő és munka is hozzájárult Makai Gergely szőlészet és borászat iránti szeretetéhez, ami a középiskolai évek alatt tovább erősödött. A pályaválasztása már egyértelmű volt, így a Szent István Egyetem Kertészettudományi Karán 2008-ban szerzett okleveles kertészmérnöki diplomát szőlőtermesztés szakon. 2007-ben részt vett a montpellieri agráregyetem szőlész-borász mester szakán részképzésben, és gyakorlati tapasztalatot is szerzett egy borászatban. Az egyetemi évek után a villányi Vylyan Pincészetnél borászati asszisztensként, majd egy szüreti szezonban egy ausztrál borászatnál vezető pincemunkásként dolgozott.
Makai Gergely, Fiatal gazda kategória
2009 óta él és dolgozik Tokajban. A Tokaj-Hétszőlő Szőlőbirtokon szőlészként kezdett, ahol feladata a birtok ökológiai gazdálkodásra történő átállásának kidolgozása és megvalósítása, egy év múlva pedig technikai igazgatóként a borászat irányítása is volt. A szőlőbirtok azóta teljesen átállt organikus gazdálkodásra, a 2017-es évjárattól az összes boruk biocertifikált. 2016-tól birtokigazgatóként a termelés irányítása mellett ügyvezetői feladatokat is ellát. A birtok elsőként nyerte el a Magyarország Legszebb Szőlőbirtoka címet.
Makai Gergely fontosnak tartja a folyamatos szakmai fejlődést, a nemzetközi, fenntartható technológiák megismerését, ezért több ország borvidékein vett részt gyakorlatokon. Az ökológiai gazdálkodás terjedését a fenntartható gazdálkodás alapkövének tartja: a szemléletet és eziránti szakmai elfogadottságát terjeszti. Ezért is vállalta el a magyarországi magánbirtokokat tömörítő Vindependent Egyesület Ökológiai Szekciójának vezető tisztségét. A Tokaji Borászok Asztaltársasága Egyesület elnökeként folyamatosan és aktívan vesz részt a város borászati életében, rendezvények szervezésében, a tokaji bor megismertetésében, és hírnevének terjesztésében. Nemzetközi szerepvállalásként a Lengyel-Magyar Kereskedelmi Kamara felügyelő bizottsági tagja.
Válasszuk ki együtt az Év Agráremberét! Szavazzon Ön is ITT!