Vevői igények alapján tervez az FMC-Agro
Külső és belső változások a Cheminova-korszak után.
Hírlevél
Nem akarsz lemaradni a mezőgazdaság cikkeiről? Add meg az e-mail címed, és mi elküldjük neked a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélreKülső és belső változások a Cheminova-korszak után.
Hosszú enyhe ősz esetén a T4-es gyomnövények is kikelhetnek: libatopfajok, disznóparéjfajok, parlagfű, csattanó maszlag, de ezek a gyomok az első fagy hatására elpusztulnak.
Mindezeken túl minden termelési szezonban a gyomirtások sikerességét egyértelműen az időjárás határozza meg.
A Naturalma Zrt. tizenkét, e témakörben is tevékenykedő vállalkozással történő együttműködésben jelentette meg ezt a hiánypótló művet a Naturalma Program keretén belül.
A 2012-2013-es évben a repcetermesztő terület lecsökkent a kevesebb őszi vetés és a tavaszi belvíz okozta kipusztulás következtében.
Az ország jelentős területén jól fejlődtek az őszi vetések, a csapadékos és enyhe időjárásnak köszönhetően már gyakran találkozhatunk gyomos területekkel.
A fuzárium fertőzések kialakulásáért, az esetleges járványszerű fellépésért sok tényező együttes hatása a felelős (csapadék viszonyok, hőmérséklet, kukorica elővetemény,…
Mivel a Cheminova az elmúlt években nagy hangsúlyt fektetett azon technológiák kidolgozására, amelyben az egyszikű gyomnövények elleni küzdelem eredményesen megvalósítható, így érdeklődéssel fordultunk ezen fajok elleni védekezési lehetőségek kidolgozására.
A tarlókezelésben, deszikkálásban a glifozát hatóanyagú készítmények évtizedek óta meghatározó szerepet töltenek be.