Az input árakat nem követi a szőlő átvételi ára
A hazai szőlő- és borágazat kiemelt jelentőséggel bír, zászlóshajóként húzza a mezőgazdaságot, de van mit helyre tenni.
Hírlevél
Nem akarsz lemaradni a mezőgazdaság cikkeiről? Add meg az e-mail címed, és mi elküldjük neked a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélreA hazai szőlő- és borágazat kiemelt jelentőséggel bír, zászlóshajóként húzza a mezőgazdaságot, de van mit helyre tenni.
Csökkentek az adminisztrációs terhek, amikor meglesz a gyakorlat, a mezőgazdasági termelők is így érzik.
A hegyközségi irodákban az ügyintézés kizárólag előzetes bejelentkezés alapján történik.
Megkezdődött a szüret a soproni borvidéken, a minőség kifogástalan, de a mennyiség az utóbbi évek alacsony értékeitől is elmarad.
A Földművelésügyi Minisztérium (FM) a szőlő- és borágazat szakmaközi szervezeteként elismerte a Hegyközségek Nemzeti Tanácsát (HNT).
A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) 600 millió forintból gazdálkodhat az idén.
Az ágazat szereplőitől érkező megkeresések alapján a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának (HNT) elnöksége úgy döntött, hogy a kezelésében lévő tartalék telepítési jogot, 1100 hektárt, felhívás útján értékesíti februárban – közölte a HNT csütörtökön az MTI-vel.
Rendben lezajlott a hegyközségek szervezeti megújítása, de még számos finomhangolásra van szükség ahhoz, hogy valóban egy európai szemléletű, innovatív testületté váljanak a hegyközségek, amelyek méltóképpen képviselhetik majd a borágazat egészét.
Az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottsága tárgysorozatba vételre és általános vitára is alkalmasnak találta.
Heimann Zoltán az aláírást megelőzően elmondta: a következő öt évben évente százezer palack szekszárdi kadarkát, kékfrankost és bikavért terveznek elsősorban hazai piacra vinni.